Молодежные составы: «Звезда» - «Черноморец» - 1:0

«Звезда» (молодежь) Кропивницкий — «Черноморец» (молодежь) — 1:0 (1:0)

14 апреля 2018 года. Долинская. 14−00. Стадион «Колос». 210 зрителей. 21 градус, солнечно.

Арбитр — Екатерина Монзуль (Харьков), ассистенты — Дмитрий Запороженко (Запорожье) и Александр Холодинский (Харьковская область), четвертый арбитр — Егор Кевлич (Кропивницкий). Наблюдатель арбитража ФФУ — Игорь Покидько (Полтава).

«Звезда»: Лепка, Веремеев (Тарасюк, 57), Фатеев (капитан) (Сираш, 66), Маткобожик, Малиновский, Клочан, Дрышлюк (Байдалук, 66), Ходаковский (Пасечнюк, 90), Фальковский, Семка (Зейналов, 72), Довгий.

«Черноморец»: Суаиб, Свирчук, Ярмоленко, Мамаду (Мочуляк, 62), Долгов, Граматик, Хамелюк (капитан), Мусолитин (Шония, 62), Сильвио (Саблин, 70), Плохотнюк (Вдовиченко, 46), Штогрин.

Запасные: Варакута, Тракало, Марийко.

Тренер — Андрей Ущаповский.

Гол: Дрышлюк (25).

Предупреждены: Пасечнюк (90+1) — Мамаду (50), Граматик (74), Штогрин (81).

В цьому матчі наставник дублерів «Зірки» Микола Лапа отримав відчутне підсилення із першої команди, в особах Романа Льопки, Дмитра Фатєєва, Олександра Маткобожика, Назара Маліновського та й Артем Сьомка вже встиг дебютувати за «Зірку». Й зазначимо, що ці гравці дійсно підсилили командну гру й посприяли досягненню позитивного результату з доволі сильним суперником.

Із перших хвилин на полі пішла боротьба за ініціативу. Відбивши декілька не дуже небезпечних атак гостей, кропивничани провели стрімкий випад й після націленої передачі в штрафну трохи не встиг до м’яча Ярослав Довгий. Через декілька хвилин пильність голкіпера одеситів дальнім ударом перевірив Владислав Клочан, а згодом Данило Фальковський намагався майже з центра поля закинути м’яч «за комірець» воротареві - трохи не влучив. Тож, в ці хвилини краще виглядали підопічні Миколи Лапи. В подальшому наполегливі атаки господарів продовжувалися, особливо правим флангом, але до влучного удару в «рамку» справа не доходила.

Одесити намагалися відповідати швидкими контратаками й заробили небезпечний штрафний. З першого разу Сільвіо влучив у «стінку», а другим ударом — ледь не зламав стійку воріт «зіркових». В атаці у відповідь вже господарі заробили стандарт метрах в 18-ти, ближче до правого кута штрафної. Кирило Дришлюк пробив повз «стінку», яку не вірно вибудував голкіпер «Чорноморця» Ібрагім Суаіб, й м’яч опинився в сітці - 1:0.

Шанс відігратися одесити мали за 8 хвилин, коли наші захисники прогавили прорив з лівого флангу та націлену передачу в штрафну. Тут в дотик пробивав Сільвіо метрів з 11-ти, та Роман Льопка встиг неймовірним чином зреагувати й врятувати свою команду. Кутовий, який було подано, після цього епізоду, також успіху гостям не приніс.

Господарі ж створили небезпеку після чергового штрафного, коли захисник ледь не «зрізав» м’яч у власні ворота. Миттєва ж відповідь одеситів призвела до виходу сам на сам, але асистент зафіксував у нападника офсайд та й Роман Льопка знову був на висоті, відбивши удар впритул. Згодом помилка Артема Сьомки призвела до того, що вже на чисте «побачення» з воротарем «Зірки» вискочив Андрій Штогрін. Форвард вже й нашого голкіпера обіграв, але з ударом затягнув й в отвір воріт не влучив.

Тож, друга половина першого тайму проходила вже за переваги «моряків». Кропивничани ж стали більше помилятися й контрвипадів майже не створювали. Але вже в компенсований до першого тайму час Артем Сьомка скористався неузгодженістю захисників, вийшов на ударну позицію й зряче «стріляв» із-за меж штрафної. На жаль, м’яч пройшов в лічених сантиметрах від правої стойки воріт гостей. Отже, цікавий та динамічний перший тайм, в якому ініціатива переходила от однієї команди до іншої, завершився за мінімальної переваги «зіркових» — 1:0.

В дебюті другої половини кропивничани швидко перейшли в контратаку й прорив Сьомки ціною попередження зупинив Мамаду Ваг. Після подачі Владислава Клочана м’яч рикошетом від захисника відлетів на дальню стійку, де головою з близької відстані пробивав Дмитро Фатєєв, але блискуче зіграв голкіпер одеситів, який не дозволив суперникам подвоїти рахунок.

Через декілька хвилин настирний Микола Мусолітін, після боротьби біля кромки поля з двома конкурентами, таки зробив націлену подачу в штрафну, а там головою пробивав Владислав Хамелюк — трохи вище. І тут же тренери «зіркових» провели вимушену заміну, адже зазнав ушкодження Владислав Веремєєв, замість якого в гру вступив Олександр Тарасюк. Наставники одеситів відповіли подвійною заміною, кинувши в бій Рената Мочуляка та Микиту Шонія. Згодом тренери обох команд зняли з гри номінальних представників перших команд кропивничан Маткобожика, Фатєєва та Сьомку та одесита Сільвіо. В ці хвилини ігрова перевага одеситів вже була великою, а захист господарів працював на повну потужність. Та по справжньому небезпечних моментів «моряки», все ж, не створювали.

А от «зіркові" мали два чудові гольові шанси в одній атаці, й знову після штрафного. Спочатку голкіпер «моряків» Ібрагім Суаб відбив прямий удар у ближній кут Миколи Сираша, який нещодавно з’явився на полі, метрів з 18-ти, а потім парирував ще й «постріл» із меж штрафної Данили Фальковського.

Гості продовжували нагнітати, але захисники та голкіпер кропивничан діяли впевнено. В одному з епізодів Андрій Штогрін, після кутового, навіть намагався вразити ціль рукою, та отримав лише «гірчичника». При цьому нечисельні контратаки підопічних Миколи Лапи виглядали куди небезпечнішими.

А на 90-й хвилині одесити отримали шанс врятувати гру, заробивши штрафний в 17-ти метрах, майже по центру. Та удар був безхитросним прямо в потужну «стінку». А вже в компенсований час, після метушні в штрафній «Зірки», м`яч опинився в Андрія Штогріна, який залишився наодинці біля воріт. Але пробив нападник в дальний кут метрів із 9-ти не влучно.

Тож, господарі поля таки відбили фінальний штурм конкурентів, втримали переможний рахунок — 1:0 і перервали дуже тривалу безвиграшну серію.